Jubilant Jaroslav Uhlíř hostem Nočního proudu!

16. září 2015

Skladatel, pianista, humorista a zpěvák v těchto dnech oslavil kulaté sedmdesáté narozeniny. Vy můžete slavit s ním. Jaroslav Uhlíř byl hostem Miloše Skalky ve středečně čtvrtečním nočním proudu.

Uhlířovy melodie mají ve svém zpěvníku – kromě Zdeňka Svěráka a Karla Šípa - mimo jiné i Jitka Molavcová, Hana Zagorová, Václav Neckář a Karel Gott.

S filmovou hudbou začal Jaroslav Uhlíř koketovat v roce 1976 a dnes je v této oblasti renomovaným autorem, připomeňme alespoň snímky Vrchní, prchni (s hitem Severní vítr), Ať žijí duchové, Tři veteráni, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda nebo Vratné lahve.

V posledních letech se stal Jaroslav Uhlíř atraktivním hostem letních hudebních festivalů, kde vlastní písně zpívá pouze za doprovodu klavíru.

K sedmdesátinám Jaroslava Uhlíře vyšla 11. září dvě profilová alba nazvaná Dětem a dospělým / Dospělým a dětem. Kompilace uchovávají nejen hity a kultovní písně, ale rovněž rarity, které vycházejí vůbec poprvé. Více se dozvíte od hlavního protagonisty těchto disků, jubilanta Jaroslava Uhlíře, který byl hostem Nočního proudu.

Poslechněte si.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.