Létající redaktorka vyzpovídala Tonyu Graves: Je mi 50 a spoustu věcí už neřeším

Její poznávací znamení je medový zastřený alt a úsměv od ucha k uchu. Zpěvačku Tonyu Graves asi netřeba víc představovat. Ale čemu nelze uvěřit je její věk. Za chvíli totiž oslaví své 51 narozeniny.

Rozhovor s ní byl domluvený trošku narychlo. Šla jsem na zahájení festivalu Mladí ladí jazz na Výstaviště. Vyzpovídala jsem ředitele festivalu Jana Gregara a pak už jen sledovala střídající se kapely na pódiu. Nebudu zastírat, že jsem se nejvíc těšila právě na vystoupení Tony Graves a její kapely. Střídající se blues, funk a soul roztančil celé publikum a z jejího vystoupení stříkala pozitivní energie až do vzdálených řad diváků. Po skončení jsem se přesunula do back stage, pozdravila Otu Klempíře z J.A.R., který akci spolumoderoval a čekala až si Tonya po vystoupení trošku vydechne.

Tonya Graves, Mladí ladí jazz

„Je to krásný bejt zase na pódiu,“ řekla mi a hned mě odzbrojila svým úsměvem od ucha k uchu.

Na otázku, jaká hudba ji inspiruje, mi odpověděla jednoznačně: „Miluju blues a jazz. To mě ke zpívání přivedlo…“

Natáčeli jsme asi 20 minut, stihli jsme probrat její začátky pěvecké kariéry, účinkování v Monkey Business a taky to, jak řeší trému. Bylo to milé, upřímné a hlavně veselé. A to mě ba.

Toničko díky za dávku energie, skvělý muziky a zase někdy!

A vy se mějte dobře!

Vaše #letajiciredaktorka

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.