Na počátku Fotograf Gallery stál stejnojmenný časopis

Fotograf Gallery exteriér

Fotograf Gallery vznikla pod názvem Fotograf studio v roce 2009 jako druhá platforma občanského sdružení Fotograf.  V době vzniku ji zakladatelé dramaturgicky propojovali s obsahem aktuálních čísel stejnojmenného časopisu.

„Po existenci asi sedmi let časopisu jsme se rozhodli, že nám chybí galerie, která by přinášela kombinaci fotografie se současným uměním a s nějakými přesahy od klasické fotografie dál do současnosti,“ vysvětluje záměr galerie šéfredaktorka časopisu Fotograf Markéta Kinterová.

Ještě do 8. června Fotograf Gallery vystavuje práce mladého vídeňského fotografa Bastiana Schwinda s názvem Poté, co jsi rozbil okno a ve čtvrtek 27. 6. připravuje vernisáž fotografií jedné z nejvlivnějších umělkyň v tomto oboru, Markéty Othové.

S galerií je také spojený Fotograf Festival, podle organizátorů jediný tematicky a kurátorsky koncipovaný fotografický festival v České republice. Jeho cílem je širší začlenění fotografie do současného umění a do povědomí široké veřejnosti. Ten příští se bude konat letos na podzim. Jeho podtitul Archeologie euforie odkazuje na výročí 30 let demokracie v České republice.

Spustit audio