Největší radost je, když se klienti vrací, říká návrhářka Natali Ruden

Návrhářka ukrajinského původu Natali Ruden chystá velkou módní přehlídku v karlínském Fóru. Co ji ovlivňuje a co stojí za jejím úspěchem?

Natali Ruden připravila kolekci s názvem Oceán, kterou představí 1. Června. Podle jejích slov půjde o velikou show, ostatně jako v jejím případě vždy. Už název napovídá, že barvou kolekce bude především modrá. „Letošními barvami jsou blankytně modrá, oranžová a fialová,“ říká Natali Ruden.

Natali jezdí pro inspiraci na světové módní veletrhy. „Tam se s předstihem představují materiály i látky. To mě oslovuje, barevnost je základ. Barvy jsou diktované módou na několik let dopředu,“ říká. Třeba příští rok módu ovládnou jahodové barvy a barvy lesního ovoce. „A materiály zase diktují to, co se z nich vyrobí,“ dodává.

Práce s klienty je podle Natali Ruden náročná. „Klienti přicházejí s důvěrou. Musím zjistit, pro jakou příležitost oblečení chtějí. Já si jim pak snažím vysvětlit, jak to nejlépe vyřešit. Nejlepší radost je, když se pak klienti vrací. Kdybych měla špatné reference, neměla bych úspěch.“ A nejlepší referencí podle ní je, když klienti její věci nevyhazují a pořád je nosí.

Spustit audio