Nenechte se tolik svírat a žijte, to je poselství Losers Cirque Company a jejich nového představení Nespoutaní

30. březen 2023 10:00

Jaké máme strachy a daří se nám je překonávat? To jsou témata, která zpracovává nové představení souboru Losers Cirque Company s názvem Nespoutaní. V premiéře ho dnes uvede Divadlo BRAVO!, které je domovskou scénou souboru.

Tanečně akrobatická koláž o překonávání strachu, prolamování bariér a hledání vnitřní svobody – tak je inscenace popisována.

„Zaměřujeme se na tu vnitřní svobodu, jak moc se v životě necháme ovlivňovat různými okolnostmi, lidmi, vztahy, situacemi. To, jak moc si necháme někoho nebo něco připustit do svého vnitřního světa, i jak moc se dokážeme obětovat,“ doplňuje principál souboru a režisér Petr Horníček.

Hodinové představení je plné akrobatických triků a dynamické hudby, nechybí ani světelné efekty.

„Člověk v tom životě jede v takovém vlaku, nedokáže z toho vystoupit, práce, rodina a další věci. Pak se na konci života zastaví a zjistí, že mu ten život utekl a nic z toho nemá. Chceme tím říct – nenechte se tolik svírat a žijte.“

Poslechněte si celou reportáž z generální zkoušky.

autoři: Sabina Vosecká ,
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.