Oheň, voda a světlo. Představení Magická fontána na Výstavišti nabídne ojedinělou podívanou

10. květen 2022

Výstaviště v Holešovicích uvede v červnu takzvanou Magickou fontánu. Tedy představení, které v sobě kombinuje oheň, světlo, vodu a tanec. Velkolepá show vypráví příběh o životě Františka Křižíka. Narozdíl od loňského zpracování se ale letos diváci dočkají celé řady novinek.

Křižíkova fontána bude od 3. června dějištěm světelné show plné ohně, vody a nejrůznějších efektů. Příběh Františka Křižíka můžete vidět v ojedinělém představení, na scéně se objeví také obří Teslův transformátor.

„Teslův transformátor jsme vždycky chtěli mít jako jeden z efektů a pracovat s tím trošku víc než jenom tak, že to někde na straně bouchá. Minulý rok bohužel nebylo tolik času. Prošel obrovskou renovací a nyní má hlavní část na scéně,“ přibližuje režisér a autor představení Marek Solnička.

Po pěti letech a rekonstrukci mohou diváci znovu vidět největší trysku Křižíkovy fontány, která má přes třicet metrů. Show doplní autonomní drony, pro jejich použití museli organizátoři splnit specifické podmínky.

„Máme tady k nim dva piloty, jsou to kolegové z Německa, kteří jsou zároveň i výrobci těch dronů. V současné době máme nejpokročilejší systém na světě, drony mohou létat v obrovském větru i dešti. Trvalo několik týdnů dát to dohromady, fyzicky tady s námi pro ten roj dvaceti autonomních dronů musí vždycky být dva piloti. Musí mít i letový plán, jak kdybychom letěli private jetem,“ doplňuje režisér.

Představení Magická fontána čítá deset repríz, poslední 27. srpna.

autoři: Sabina Vosecká ,
Spustit audio