OK Band znovu roztáčí Disco!

24. červen 2015

Skupina OK Band byla velkým fenoménem 80. let minulého století. K 30. výročí vydání alba Disco! teď vyšla OK Bandu dvojdiscová kompilace obsahující i singlové nahrávky a tvorbu vedlejších projektů členů skupiny.

Album Disco! uzavřelo na jaře 1985 první kapitolu historie OK Bandu a zakončilo tříletou cestu z novovlné progrese k techno popu. S jistou nadsázkou by bylo možné ji nazvat cestou od Žižkovské zdi po UFO nad rybníkem.

Všechny nahrávky jsou autentické. Představují chuť doby, její zvuk i estetiku.

O kompletní kolekci původní gramofonové produkce OK Bandu z let 1982–85 si Jitka Benešová povídala v Nočním proudu s hlavními protagonisty OK Bandu Marcelou Březinovou a Vladimírem Kočandrlem.

Poslechněte si celý rozhovor.

OK Band

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.