Petr Vršek o seriálu Láska v čase korony: Nejhorší byly postelové scény s krabicí na hlavě

31. květen 2020

Vystudoval elektrotechnickou průmyslovku a po ní DAMU. Už dvacet let je součástí Studia Y, ale vidět ho lze i jinde, aktuálně třeba v seriálu České televize Láska v čase korony. Nejen o něm se v pořadu Až na dřeň rozpovídal herec Petr Vršek.

Na seriál Láska v čase korony se mohou diváci dívat každé pondělí. K obrazovce usedá i Petr Vršek. „Já se dívám, protože mě zajímá, jak tento ojedinělý projekt dopadl.“  Tvůrci seriál vyráběli ve velkém shonu a jeho děj téměř kopíruje skutečné dění ve společnosti. Nezvyklé bylo i natáčení, protože herci museli mít kvůli pandemii na hlavách krabice z plexiskla či roušky. Někteří hrdinové do děje proto vstupují jen prostřednictvím obrazovek počítačů. „Z té krabice trochu bolela hlava, ale jinak se to dalo zvládnout. Nejhorší byly postelové scény,“ směje se Petr Vršek.

Jak Petr Vršek trávil karanténu v reálu? „Moje žena šila v divadle roušky a já je rozvážel. Měl jsem ale i období, kdy jsem padl do letargie a zase se z ní dostával.“

Od 8. června začne po vynucené přestávce znovu hrát domovská scéna Petra Vrška Studio Y. Strávil v něm dvacet let. „Já nastupoval ještě jako student. Do divadla mně tehdy přivedl Honza Schmid, u kterého jsem studoval alternativní a loutkové divadlo,“ říká herec, který se ale divadlu původně vůbec věnovat nechtěl. Plánoval studium švédštiny a absolvoval také elektrotechnickou průmyslovku „Dokonce jsem na DAMU pro jedno představení zkonstruoval loutku, která jezdila a blikala očima.“ vzpomíná Petr Vršek. „Všechno, co jsem dělal, jsem dělal rád. Jen se dnes víc zamýšlím nad tím, co má na jevišti smysl.“

Poslechněte si celý pořad Až na dřeň.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.