Snažíme se hledat nové destinace a lidi, které bude Praha bavit, říká ředitelka Prague City Tourism

Hlavní město Praha chystá velkou prezentaci v Jižní Americe. Stane se tak v rámci nedávno podepsaného memoranda o společné propagaci Prahy, Vídně a Berlína. Naše hlavní město se v této části světa doposud nepropagovalo. V pořadu K věci to řekla ředitelka organizace Prague City Tourism Nora Dolanská.

Podle ní není dobré být v Evropě osamoceni, ale spolupracovat. „Vídeň i Berlín umí cestovní ruch velmi dobře. Podařilo se nám vypracovat společné memorandum, to znamená, že budeme dávat peníze třeba na společné stánky, společné aktivity, abychom se jako střední Evropa ukazovali na vzdálených trzích jako je třeba Jižní Amerika. Do budoucna se počítá třeba s Kanadou nebo s USA.“

Už teď na jaře se bude Praha propagovat v Brazílii. „Společně (s Vídní a Berlínem) se budeme prezentovat v Rio de Janeiru a v Sao Paulu a ukážeme tam třeba i Pražské Jezulátko, které je v Jižní Americe populární,“ říká Nora Dolanská.

Turisté z této části světa sice do Evropy jezdí, Prahu ale většinou vynechávají. „Doteď jsme se tam vůbec nepropagovali. Teď si od toho slibujeme to, že třeba když přiletí do Vídně, tak my je vlakem dovezeme do Prahy, prohlédnou si Prahu a my je pak pošleme do Berlína. A oni pak z Berlína zase odletí zpátky domů. Nebo obráceně.“

Nora Dolanská, ředitelka Pražské informační služby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.