Soutěž o knihu Adele - Příběh písní - UKONČENO

25. leden 2019

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům, kterými se stávají Silvie Vybralová, Jiřina Karmazínová a Květa Hedvíková.

Caroline Sulivan je redaktorkou pro britský deník The Guardian, kde píše o popové a rockové hudbě. Ve své knize vypráví příběhy písní zpěvačky Adele ve spojitosti s životem této hudební ikony. Prostřednictvím sesbíraných střípků rozhovorů v médiích, veřejných vystoupení i vzpomínek jejích blízkých dává autorka nahlédnout do soukromí Adele. Čtenář se dozvídá o postupu její úspěšné kariéry, o rodině a přátelích, ale také o trápení a strastech, kterými během posledních let procházela. 

Všechno dohromady nejen že formovalo její osobnost, ale zároveň ji přineslo inspiraci k hudebním hitům, které dnes zná celý svět. Kromě toho se v knize dočteme mnoho zajímavostí z prostředí hudebního průmyslu. Nechybí ani nástin spolupráce mezi hudebními producenty a umělci při vzniku tak zásadních desek, jaké vytvořila právě Adele. Dozvíte se mnohé o jejím osobitém přístupu i schopnosti zůstat přes veškerou slávu „holkou od vedle“, která díky své bezprostřednosti a otevřenosti dokáže svou hudbou promlouvat k nám všem.

Soutěž

První tři soutěžící, kteří zašlou správnou odpověď, dostanou knihu Adele - Příběh písní.

V lednu, před 11 lety zpěvačka Adele vydala své první debutové album s úžasným singlem Chasing Pavements. Jak se album jmenuje?

a. 19

b. 21

c. 25

Správné odpovědi zasílejte na e-mail marketing.regina@rozhlas.cz včetně svého jména a kontaktu.

autoři: Tereza Čistotová , jp
Spustit audio