Svítí červená, vysíláme. Poznejte zblízka práci moderátora i studio Rádia Praha

16. květen 2023 10:51

Srdcem Rádia Praha je vysílací studio, které na začátku roku 2022 prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě nového designu se tu řešilo také dispoziční uspořádání a hlavně nový technologický nábytek a vylepšení akustiky. V rámci Dne otevřených dveří v karlínské budově sem můžete nahlédnout i vy.

„Ovládám mixážní pult a dva počítače. Na jednom je redakční systém Open Media a na druhém je vysílací systém Dalet, ze kterého pouštíme muziku, jingly a reportáže. Když jsem se to učila, tak je z toho člověk samozřejmě vyjukaný, ale postupem času si zvykneš a je to automatika,“ popisuje Lenka Vahalová práci moderátora.

Moderní technologický stůl je zvýšený, což znamená, že moderátoři můžou odbavovat vysílání i ve stoje. Během všedního dne se jich tu vystřídá několik. Moderátorský tým Rádia Praha tvoří ještě Honza Chlaň, Olda Burda, Petr Zajíček a Vláďa Malošík.

„Muzika je předem připravená a dobře zmixovaná od hudebního dramaturga Petra Jungmanna. Takže my tam děláme takovou kosmetickou úpravu, trochu mixovat to musíme, aby tam zkrátka nebylo ticho,“ vysvětluje práci s playlistem Lenka.

Ticho je totiž nejhorší věc, která se v rádiu může stát. Co to pro moderátora znamená a jak musí reagovat? Poslechněte si celý rozhovor s Lenkou Vahalovou.

Vysílací studio Rádia Praha po rekonstrukci

Chcete se do našeho vysílacího studia podívat? Den otevřených dveří se koná v sobotu 20. května a neděli 21. května. Nahlédnete také do legendárního hudebního Studia A nebo činoherního Studia B, přijďte nás navštívit!

autoři: Sabina Vosecká ,
Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...