Tipy na víkend v Praze: výstava Czech Press Photo, masopustní průvody nebo křtiny v Zoo Praha

9. únor 2024

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Křtiny mláděte gorily a valentýnský víkend v Zoo Praha

  • sobota 10. a neděle 11. února, Praha 7

V pavilonu Rezervace Dja zazní v sobotu ve 14 hodin jméno nové gorilí samičky, jejím kmotrem se stane i youtuber Kovy. Jméno vybírali lidé ve dvoukolové anketě. Do druhého kola postoupila trojice jmen Ekiba (poděkování), Mobi (dědička) a Mosâmom (ta, jejíž narození ukončí válku mezi lidmi a zvířaty). Připraven je také doprovodný program a komentovaná setkání u goril.

V Zoo Praha se o víkendu těšte i na speciální valentýnská komentovaná krmení a setkání u zvířat. Zjistíte, která z nich žijí v trvalých párech, jak vypadají jejich námluvy a kdo se u nich stará o potomstvo. Ke kterým druhům se podíváte zjistíte v rozpisu ZDE.

Masopustní veselí

Malostranské masopustní veselí – v sobotu ve 13 hodin začíná tradiční masopust Malé Strany a Hradčan, sraz maškar je ve 13:30 před hostincem U Černého vola v Loretánské ulici a půjde se směrem na Kampu, cestou jsou naplánovány aklimatizační zastávky.

Žižkovský masopust – v neděli ve 13 hodin startuje masopust Prahy 3, v 15:30 se sejdou masky na Kostnickém náměstí a průvod povede okolo radnice a skončí před Atriem na Žižkově.

Masopust na Dobešce – v neděli v 15 hodin můžete vyrazit na představení a následný průvod masek Dobeškou, který skončí na vyhlídce branické skály.

Masopustní zabijačka v Pivovaru Strahov – v sobotu od 10 hodin jsou pro vás v areálu strahovského pivovaru připraveny masopustní dobroty, velký výběr piv i živá muzika.

Výstava Czech Press Photo

  • do konce srpna, Praha 1

Čtěte také

V Nové budově Národního muzea můžete navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Prezentovány jsou oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

Výstava Lachland: Svět postapokalyptického romantika

  • do neděle 24. března, Praha 6

Čtěte také

Adolf Lachman je hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her, tvůrce objektů a člen české herní vývojářské společnosti Amanita Design. Ve Ville Pellé máte možnost vidět průřez jeho tvorbou v podobě obrazů, kreseb i objektů. Podkroví vily se promění v herní zónu, v jejímž přítmí se mohou návštěvníci ponořit do imaginativního světa neobyčejných počítačových her.

Nová PET Tropicana

  • do neděle 7. dubna, Praha 7

Čtěte také

Veronika Richterová se už bezmála dvacet let zabývá uměleckou recyklací a tvorbou barevných plastik z použitých PET lahví. Svá díla znovu vystavuje ve skleníku Fata Morgana. Přijďte se podívat na fantastické rostliny i živočichy vyrobené z plastových lahví, které autorka nachází u kontejnerů nebo podél cest. Botanická zahrada se také postarala o to, aby byly květiny z plastu náležitě pojmenovány.

Noční provázení skleníkem Fata Morgana

  • do soboty 23. března, Praha 7

Ve skleníku Fata Morgana se můžete znovu zaposlouchat se do zvuků džungle, která nikdy nespí. Prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu po setmění. Některé druhy rostlin rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek.

Ice Magic

  • do dubna 2024, Praha 2

V Riegrových sadech vyrostla největší ledová výstava v České republice. První ročník je inspirován známými pohádkami, umělečtí řezbáři vytvořili třeba postavy z pohádky Frozen, Lví král, Doba ledová, najdete tu včelku Máju i rodinou Adamsových. Na 70 soch bylo zpracováno 180 tun ledu. 

Bruslení v Praze

Čtěte také

Hurá na brusle! Chcete si trochu zasportovat? K zimě prostě bruslení patří, jestli nevíte, kam v Praze vyrazit, poradíme vám. Těch míst je docela dost, metropole se zaplnila ledovými plochami. Ve většině případů vlastní vybavení nepotřebujete, na místě si vše zapůjčíte a často je v blízkosti i občerstvení. Podívejte se na náš velký přehled a v mapě si najděte nejbližší kluziště nebo zimní stadion.

Rádiová stezka

  • Praha – Satalice

Čtěte také

Studenti 1. IT Gymnázia v Satalicích vytvořili naučnou stezku na počest rádiové historie. Vysílání začalo 18. května 1923 ve stanu v pražských Kbelích a v sousedních Satalicích byla vybudována rádiová stanice. Dnes v budově sídlí právě zmíněné gymnázium a trasa vede kolem něj parkem. Projít si ji může kdokoli, má osm zastávek a vznikla k ní i aplikace.

Výstava Sto let je jen začátek

  • do 18. února, Praha 7

Čtěte také

Prodloužili jsme výstavu ke 100. výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání u nás. Národní technické muzeum vám na výstavě „Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923–2023“ představí velké události a příběhy rozhlasové historie pomocí zvukové techniky. Projekt připomíná významné rozhlasové osobnosti, program i hudbu v jednotlivých obdobích.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka