Z bývalé Haly 17 v Pražské tržnici se stala dočasná galerie

Hala 17 v Pražské tržnici se stala dočasnou galerií. Naposledy ji využil kurátor a galerista, ředitel  Chemistry Gallery Petr Hájek pro výstavu Just Kids.

„Hala 17 v holešovické tržnici je k dispozici na krátkodobé pronájmy. Já se ten prostor snažím získat pro Chemistry Gallery. S ohledem na změny, ke kterým teď v tržnici dochází, to bude nějakou dobu trvat. Zatím Halu 17 chceme využívat na krátkodobé výstavy. Odezvu máme dobrou, chodí sem lidi, kteří pravidelně navštěvují Chemistry Gallery i náhodní kolemjdoucí. 23. května pak budeme otevírat nový prostor v Ovenecké ulici na Letné,“ říká ředitel Chemistry Gallery Petr Hájek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.