Ondřej Ruml vsadil na Voskovce a Wericha

10. listopad 2014

Tentokrát to na Regině nebyla hudba 80. a 90. let minulého století, ale dokonce hudba bezmála stoletá. Hostem Nočního proudu Jitky Benešové byl v pátek 7. listopadu zpěvák a hudebník Ondřej Ruml, který si vybral české "rodinné stříbro" a nazpíval písně Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

Skladby dostaly novější zvuk, ale přitom jim zůstal původní jazzový ráz. Tento počin je druhým sólovým albem Ondřeje Rumla. První nazvaný Proměna vydal po skončení soutěže X-Factor, ve které získal druhé místo.

Ondřeje si jistě ne náhodou vybral do svého divadelního projektu Kudykam Michal Horáček.

Majitel skvělého hlasu si rovněž zahrál hlavní role v muzikálech Johanka z Arku, Quasimodo nebo Hamlet. Také se zúčastnil několika mimořádných koncertních událostí, jako byly Michal Horáček tribute, Barování v Lucerně anebo Noc na Karlštejně live. Spolupracoval i na dalším z projektů Michala Horáčka - na albu Český kalendář.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.