Počet plastických operací stoupá, na zákroky chodí častěji také muži

V Česku se provádí stále více plastických operací. Přibývá zároveň ale i těch nepovedených. Nejčastěji chodí lidé na opravy po operaci prsou, očních víček nebo po odsátí tuku. Plastický chirurg Libor Kment upozorňuje na to, že je potřeba si lékaře před takovým zákrokem pořádně prověřit.

Na plastiky chodí podle Libora Kmenta v poslední době stále víc mužů. „Nechávají si dělat plastiky víček, plastiky nosu, ale často chodí taky na zmenšení prsou. V tom případě mívají zvětšené prsní žlázy nebo zvětšenou tukovou tkáň, případně to je kombinace obojího,“ říká Libor Kment.

Občas mívají pacienti i nepřirozené požadavky. „V tom případě vyslechnu názor nebo přání klienta, dám své doporučení a nakonec většinou dojdeme ke kompromisu. Kdyby to ale mělo být něco, co zavání třeba pozdějšími komplikacemi, například extrémně velké prsní implantáty, tak do toho bych nešel.“

Na plastickou operaci by klient měl jít na kliniku, která má nějakou historii, měl by si zjistit, jestli lékař má dané certifikace pro výkony, které provádí, jestli vůbec má atestaci z plastické chirurgie. Diplomy mívají kliniky na svém webu. Navíc existují i odborné společnosti lékařů plastické chirurgie a je dobré si předem zjistit, zda lékař je členem některé z nich.

Spustit audio