Podél pravého břehu Vltavy projedou cyklisté po nové části stezky A200. Propojuje Komořany a Lahovice

21. červen 2023 10:00

Magistrát společně s Technickou správou komunikací zprovoznil novou část cyklostezky A200 Komořany - Lahovice. Je dlouhá 670 metrů a doplňuje ji i cyklomobiliář.

Cyklostezka A200 vede podél pravého břehu Vltavy a propojuje prostor pod silničním mostem Pražského okruhu přes údolí Vltavy až po křižovatku na Točnou.

„Její výstavba měla skončit v minulém roce, ale bohužel se na místě objevily nevhodné zeminy, které bylo potřeba zlepšit. Aby do budoucna ta cyklostezka nesedala. Takže ten termín se protáhl, byly i klimaticky nevhodné podmínky pro výstavbu,“ objasňuje zpoždění náměstek generálního ředitele Technické správy komunikací Josef Richter.

Podél nové trasy pro kola vznikla také odpočívací místa s lavičkami a cyklostojany.

„Já bych byl rád, aby se jednotlivé ostrůvky bezpečných cyklostezek, jako je právě tato, podařilo pospojovat do uceleného systému, aby se lidé nebáli jezdit v Praze na kole,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib z Pirátů.

autoři: Sabina Vosecká ,
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.