Strach musíte mít. Když ho nemáte, můžete zbytečně riskovat, říká reportér Patrik Kaizr

6. srpen 2016

Reportér televize Prima Patrik Kaizr často cestuje a natáčí i v místech, která nejsou úplně bezpečná. Přímo v JAR natáčel i kauzu Radovana Krejčíře. Nejen o tom mluvil v pořadu S vámi v Praze.

Patrik Kaizr pracuje jako televizní reportér už řadu let. Věnuje se investigativní novinařině, a pokud se někde ve světě děje něco zajímavého, bývá často u toho. Nejednou se dostal i do míst, která nejsou právě bezpečná. „Musíte vždycky zvážit, jestli hodnota reportáže převažuje případné riziko. Risk a strach k tomu patří,“ říká Patrik, „strach musíte mít, protože když ho nemáte, může se stát, že budete zbytečně riskovat.“

Patrik natáčel i v Jihoafrické republice kauzu Radovana Krejčíře, byl třeba u vynesení rozsudku. Jak na něj Krejčíř působil? „Krejčíř je v JAR celebrita, která má fotky na prvních stranách novin. Jihoafričané ho považují za velkého kmotra, za velkého mafiána, který překonal všechny místní postavičky z podsvětí. A tamní novináři byli stejně jako já překvapení, že se Krejčíř po vynesení rozsudku usmíval. Hned další den jsem mluvil s detektivem Paulem O'Sullivanem a shodli jsme se na tom, že Krejčíř skončil. Je v jednom z nejlépe střežených vězení na světě a jeho rodina má zákaz vstupu do země. Takže on nejspíš už neuvidí svoji ženu, svoji matku, svého syna. Myslím, že to je jeho konec,“ říká Patrik Kaizr.

A co dělá ve volném čase? „Ve volném čase čtu a miluju seriály. Sleduju třeba Teorii velkého třesku, detektivní seriály z britské produkce. Seriály, to je moje úchylka.“

autoři: Petr Zajíček , jku
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.