Zpěvačka Elizabeth Kopecká: Song Summer Boyfriend byla satira a nikdo to nepochopil. Lidi mě s tím ztotožnili

Její sólovou kariéru naplno odstartovala účast v Česko Slovenské SuperStar. Zpěvačka Elizabeth Kopecká si písně také sama skládá, ráda by se přiblížila domácímu publiku a představila texty v češtině. S Lenkou Vahalovou mluvila nejen o hudebních plánech pro rok 2024, ale také o nepochopení nadsázky nebo zablokovaném Tinderu.

Zpívat začala už jako dítě v Bambini di Praga a v roce 2021 si odnesla stříbro z Česko Slovenské SuperStar.

„SuperStar pro mě byla nějaký poslední signál to zpívání zkusit a jsem za to vděčná. Já bych to asi nikdy úplně nevzdala, ale nejsem dravý typ. Nerada se lidem vnucuju. Bez SuperStar by to pro mě bylo mnohem těžší. Pomohlo mi, že mě ty lidi viděli, nějak mě to vystřelilo,“ přiznává zpěvačka.

Elizabeth Kopecká

Kvalita, ne kvantita

Prvním songem, který odstartoval sólovou kariéru pod uměleckým jménem Elizabeth, byl Summer Boyfriend. Letní singl ukazuje, jak si zařídit pohodové léto s movitým partnerem. Fanoušci to ale podle ní nedokázali brát s nadsázkou.

Elizabeth Kopecká a Lenka Vahalová

„Song Summer Boyfriend byla satira, dělala jsem si legraci z holek, ale nebyla jsem to já a nikdo to nepochopil. Lidi mě s tím ztotožnili, že taková jsem. Té písničky nelituju, je skvělá, ale takové PR nechci.“

Následoval singl Good Times, s další muzikou si ale Elizabeth dává načas. „Samozřejmě mi to škodí, že vydávám pomalu, tak bych to ráda v roce 2024 zvrátila. Ale nechci vydávat nic, čím si nejsem stoprocentně jistá. V mobilu mám teď třeba pět songů, který miluju a hrozně se těším, až vyjdou ven. Ale nevydala jsem je, protože prostě nebyly dodělaný tak, jak jsem chtěla.“

Zatím dává přednost angličtině, ale i to by se v budoucnu mělo změnit. „Angličtiny se nevzdám, ale chci si získat i české publikum, pracuju na českých textech.“

Proč si myslí, že to mají ženy v uměleckém byznysu složitější než muži? Kdo je jejím mentorem a v muzice jí hodně pomohl? A proč jí zablokovali Tinder? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Lenka Vahalová ,

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.