AFI Karlín – malý Singapur v Praze

Singapurská Gardens by the Bay se chlubí vertikálními zahradami se sedmi stovkami druhů rostlin zasazených v 18 ikonických Super stromech. 

 

Kancelářský komplex v Karlíně si s těmi singapurskými nezadá. Jeho vertikální zahrady na stěnách dvou šestipodlažních budov zabírají plochu 1 400 metrů čtverečních.

„Je to sofistikovaný systém květináčů napojených na závlahu, má automatické řízení a co do plochy jde, podle našich poznatků, o největší systém vertikálních zahrada ve Střední Evropě,“ vysvětluje projektový manažer Pavel Jelínek.

Budovy se vyznačují netradičními zaoblenými tvary a z ptačí perspektivy připomínají motýlí křídla. Celý komplex má certifikát BREEAM Excellent, který označuje energetickou úspornost a trvalou udržitelnost stavby.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.