Fazolový krém ve vinném listu

Potěší i vegetariány! Kateřina Reimitzová, šéfredaktorka gastronomického časopisu La Cucina Italiana, pro nás vybrala recept, který je sice pro Itálii typický, ale málo známý.

Suroviny:

400 g čerstvých vyloupaných fazolí borlotti
200 g ovčího tvarohu
24 vinných listů
1 vejce
čerstvá feferonka
rozmarýn, bobkový list
extra panenský olivový olej
sůl

Postup:

1. Fazole vložte do hrnce se studenou vodou a jedním bobkovým listem a hodinu je vařte. Nechte je vychladnout ve vodě, pak sceďte a rozmačkejte vidličkou, osolte a ochuťte nasekanou feferonkou a rozmarýnem, přidejte tvaroh a vejce. Dobře promíchejte.

2. Vinné listy blanšírujte aspoň 1 minutu v neosolené vodě, pak je ihned přemístěte do studené vody, sceďte a osušte utěrkou.

3. Na každý list lžicí naneste náplň, asi 30 g, a vytvořte závitky.

4. Vložte závitky do kastrůlku přiměřené velikosti tak, aby byly dobře uzavřené a během varu se neotevřely, zalijte sběračkou vody a lžící olivového oleje, zakryjte a vařte na mírném ohni asi 20 minut. Podávejte horké.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?