Sekáč, který pomáhá lidem v nouzi

Mám ráda projekty, které dávají smysl. Mám to tak i v životě a někdy si říkám, že mít střechu nad hlavou a mít co jíst, není vůbec samozřejmost. Jsou totiž lidi, kteří takové štěstí zkrátka nemají.  

Nedávno jsem se proto vydala natočit reportáž o projektu Přestupní stanice. Jak už je z názvu znát, jde o místo, kde dostávají lidé v nouzi a bez střechy nad hlavou novou šanci. Šanci stabilizovat se, najít si přátelé a začít žít zase plnohodnotný život. Vzniknul proto sekáč, kde tihle lidé pracují. Jeden funguje už třetím rokem na Žižkově a druhý je teď nově u Národní třídy v Opatovické ulici č. 7. Za tím vším stojí komunita mladých lidí, pro které je důležité žít udržitelným způsobem a hlavně pomáhat druhým.

Tým Přestupní stanice

V nové pobočce jsem natáčela se zakladatelkou Evou Dudovou. Mladou sympatickou slečnou s kudrnatou hřívou. V obchodě najdete kromě darovaného oblečení taky knihy, boty a nový šicí koutek. K dispozici tu bude každé úterý a sobotu odpoledne paní Nina, která vám zkrátí třeba přebytečně dlouhé kalhoty.

Jak říká Eva, bez pomoci ostatních by nová pobočka nevznikla. Ruku k dílu totiž přiložilo i několik známých osobností. Kdo? To si poslechněte v mojí reportáži.

Vaše Sabina <3 

#letajiciredaktorka

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.